Aikataulu

(päivitetty 4.8. klo 8:30) - lisätty pituuden ja 3-loikan suorituspaikat. 
 Pituus ja 3-loikka hypätään myötätuuleen. 
(päivitetty 4.8. klo 19:38) -poistettu M17 400m alkuerät, 
 kilpailu juostaan suoraan loppukilpailuna. 
Perjantai 6.8.    
AikaLajiVarm.Päättyy Call inCall outsuorituspaikka
13:00N16 100m ae 1-211:3012:4512:52 
13:00M16 moukari11:3012:3012:35 
13:10N16 100m ae 3-411:3012:5513:02 
13:20N16 100m ae 5-611:3013:0513:12 
13:30N17 100m ae 1-212:0013:1513:22 
13:40N17 100m ae 3-412:0013:2513:32 
13:50M16 100m ae 1-212:2013:3513:42 
13:50N16 pituus karsinta112:2013:1013:20etusuoralla
14:00M16 100m ae 3-412:2013:4513:52 
14:00M16 seiväs12:3013:2013:30 
14:10M17 100m ae 1-212:4013:5514:02 
14:20M17 100m ae 3-412:4014:0514:12 
14:20M17 -moukari12:5013:5013:55 
14:35N17 pituus karsinta113:0513:5514:05takasuoralla
15:15M16 400m ae 1-213:4515:0015:07 
15:15N16 pituus karsinta212:2014:3514:45etusuoralla
15:35N16 400m ae 1-214:0515:2015:27 
15:40N17 pituus karsinta213:0515:0015:10takasuoralla
15:45N17 400m ae 1-214:1515:3015:37 
16:00M17 800m ae 1-214:3015:4515:52 
16:15N16 800m ae 1-214:4516:0016:07 
16:30M17 seiväs15:0015:2515:35 
16:35N17 kiekko15:0516:0016:05 
16:50N16 100m ve 1-2 16:3516:42 
17:00N16 100m ve 3 16:4516:52 
17:05N17 100m ve 1-2 16:5016:57 
17:15M16 100m ve 1-2 17:0017:07 
17:25M17 100m ve 1-2 17:1017:17 
17:50M17 3000m16:2017:3517:42 
18:05N17 3000m16:3517:5017:57 
18:20N16 3000m16:5018:0518:12 
18:35M16 3000m17:0518:2018:27 
18:35N16 kiekko17:0518:0018:05 
19:10N16 100m lk 18:5519:02 
19:15N17 100m lk 19:0019:07 
19:20M16 100m lk 19:0519:12 
19:25M17 100m lk 19:1019:17 
19:45N16 400m lk 19:3019:37 
19:50N17 400m lk 19:3519:42 
20:00M16 400m lk 19:4519:52 
20:05M17 400m lk 19:5019:57 
      
Lauantai 7.8.    
AikaLajiVarm.Päättyy Call inCall outsuorituspaikka
10:00M17 korkeus8:309:209:30 
10:00N17 moukari8:309:259:30 
10:00N16 3-loikka karsinta18:309:209:30etusuoralla
10:00N17 3-loikka karsinta8:309:209:30takasuoralla
10:25M16 110m a ae 1-28:5510:1010:17 
10:50M17 110m a ae 1-29:2010:3510:42 
11:10N16 3-loikka karsinta28:3010:3010:40etusuoralla
11:30N16 moukari10:0010:5511:00 
11:45N17 100m a ae 1-210:1511:3011:37 
11:50N16 korkeus10:2010:5511:05 
12:00N16 100m a ae 1-210:3011:4511:52 
12:10N16 100m a ae 3-410:3011:5512:02 
12:25M16 pituus lk10:5511:4511:55takasuoralla
12:35M17 pituus lk11:0511:5512:05etusuoralla
12:45N16 3000m kävely11:1512:3012:37 
12:45N17 3000m kävely11:1512:3012:37 
13:20N17 kuula11:5012:4012:50 
13:25M16 3000m kävely11:5513:1013:17 
13:25M17 3000m kävely11:5513:1013:17 
14:00M16 2000m esteet12:3013:4513:52 
14:15M17 2000m esteet12:4514:0014:07 
14:30N17 2000m esteet13:0014:1514:22 
14:40N16 pituus lk 14:0014:10etusuoralla
14:45N16 2000m esteet13:1514:3014:37 
14:50N17 korkeus13:2014:1014:20 
15:00M17 kiekko13:3014:2514:30 
15:05N16 800m lk 14:5014:57 
15:15N17 800m lk 15:0015:07 
15:25M16 800m lk 15:1015:17 
15:35M17 800m lk 15:2015:27 
15:45N16 kuula14:1515:0515:15 
15:55N16 100m a ve 1-2 15:4015:47 
16:25M17 110m a lk 16:1016:17 
16:35M16 110m a lk 16:2016:27 
16:55N17 100m a lk 16:4016:47 
17:05N16 100m a lk 16:5016:57 
17:10M16 kiekko15:4016:3016:40 
17:10M16 korkeus15:4016:3516:45 
17:20N17 pituus lk 16:4516:50etusuoralla
17:30M16 200m ae 1-216:0017:1517:22 
17:40M16 200m ae 3-416:0017:2517:32 
17:50M17 200m ae 1-216:2017:3517:42 
18:00M17 200m ae 3-416:2017:4517:52 
18:10N16 200m ae 1-216:4017:5518:02 
18:20N16 200m ae 3-416:4018:0518:12 
18:30N16 200m ae 5-616:4018:1518:22 
18:40N17 200m ae 1-217:1018:2518:32 
18:50N17 200m ae 3-417:1018:3518:42 
      
      
Sunnuntai 8.8.    
AikaLajiVarm.Päättyy Call inCall outsuorituspaikka
10:00M16   keihäs8:309:259:30 
10:00N16   3-loikka lk 9:209:30etusuoralla
10:10N16   seiväs8:409:009:10 
10:50N17   200m ve 1-2 10:3510:42 
11:05N16   200m ve 1-2 10:5010:57 
11:15N16   200m ve 3 11:0011:07 
11:30M16   200m ve 1-2 11:1511:22 
11:40N17   keihäs10:1011:0511:10 
11:50M17   200m ve 1-2 11:3511:42 
11:55N17   3-loikka lk 11:2011:25etusuoralla
12:45N16   1500m11:1512:3012:37 
13:05N17   1500m11:3512:5012:57 
13:15M16   kuula11:4512:4012:45 
13:25M16   1500m11:5513:1013:17 
13:40M17   1500m12:1013:2513:32 
13:55M16   3-loikka lk12:2513:2013:25etusuoralla
14:05M17   keihäs12:3513:3013:35 
14:10N17   seiväs12:4013:0013:10 
14:25N16   400m a12:5514:1014:17 
14:40N17   400m a13:1014:2514:32 
15:00M16   400m a13:3014:4514:52 
15:15M17   400m a13:4515:0015:07 
15:35M17   kuula14:0515:0015:05 
15:45N16   keihäs14:1515:1015:15 
15:50M17   3-loikka lk14:2015:1515:20etusuoralla
16:00N16   200m lk 15:4515:52 
16:10N17   200m lk 15:5516:02 
16:20M16   200m lk 16:0516:12 
16:30M17   200m lk 16:1516:22